گیاه آگلونما

Aglosilverqueen-golcenter-ugol.ir
نام علمی : Aglaonema commutatum
نام رایج : آگلونما
طبقه بندی: گیاهان چند ساله
زیستگاه : جنوب شرق آسیا
مشخصات کلی :
آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی میباشد که دارای برگهای نیزه ای شکل بوده و گیاهی همیشه سبز میباشد.ارتفا این گیاه نسبت به نژاد آن تا 40 سانتی متر میرسد.برگهای این گیاه بعنوان بخش زینتی آن شناخته میشوند که دارای لکه هایی به رنگ سبز تیره میباشند.
گل این گیاه بسیار زیبا و جذاب و همچنین به رنگ سفید میباشد که میوه هایی قرمز رنگ تولید میکند.
آبیاری :
آبیاری این گیاه اصولا باید به صورت مرتب انجام گیرد ولی به صورت کلی گیاهیست که در مقابل کم آبی و پر آبی تقریبا مقاوم است ولی پیشنهاد میشود نسبت به منطقه ای که ساکن هستید هفته ای یکبار آبیاری شود.به طور کلی آبیاری را زمانی انجام دهید که چند سانتی متر از سطح خاک خشک شده باشد.البته این گیاه نیازمند غبار پاشی در تابستان میباشد که هم باعث محافظت در برابر سوزش کنار برگها میشود،هم باعث شادابی برگهای گیاه خواهد شد.
خاک :
برای همچین گیاهانی بهترین خاک معرفی پیت ماس میباشد.یکی از بهترین مزیت های پیت ماس این به دلیل سبک بود ریشه های گیاهان بهتر میتوانند عمل ریشه زایی را انجام داده و رشد کنند.در یک پیشنهاد دیگر ترکیب خاک برگ+خاک باغچه+ماسه عرضه میشود که همیشه استفاده از بستر پیت ماس را به دیگر بستر ها ترجیح میدهیم.
دما :
بهترین دما برای این گیاه،دمایست در حدود 15 – 21 درجه سانتی گراد.این گیاه به دمای کمتر از 13 درجه سانتی گراد واکنش نشان میدهد و احتمال دارد گیاه از بین رود.
تکثیر :
تکثیر این گیاه از 3 طریق امکان پذیر است:
1 روش اول همانند همیشه کاشت بذر گیاه که در دمای 25 – 30 درجه سانتی گراد در یک محفظه شفاف درپوش دار صورت میگیرد.جوانه زنی میتواند تا 20 روز طول بکشد.
2 روش تکثیر از طریق جداکردن پاچوشها که باید در بهار صورت گیرد.این روش بسیار ساده میباشد و نیازی به توضیح ندارد.
3روش تقسیم بوته نیز باید با احتیاط در فصل بهار صورت گیرد.حتما مواظب ریشهای گیاه باشید.گیاهان تقسیم شده نیازمد آبیاری مرتب اند مواظب آنها باشید.
این محصول در فروشگاه گل سنتر موجود میباشد،جهت مشاهده کلیک کنید.

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *