انتخاب و خرید گیاه

راهنمای اولیه در مورد خرید گیاه
1.برای جلوگیری از ضرر های احتمالی و احیانآ تلف شدن گیاه،این به نفع شماست که قبل از خرید گیاهانی برای آپارتمان خود حتما از شرایط و عواملی که در پرورس و نگهداری آهانا تاثیر به سزایی دارند ، مانند نور و درجه حرارت و نیز آبدهی اطلاعات کافی کسب نموده و سپس با آگاهی کامل از طرز نگهداری و پرورش آنها اقدام به خرید نمایید.
2.گیاهاه یا گیاهانی که برای پرورش در آپارتمان در نظر گرفته اید به هنگام فصل بهار خریداری کنید،زیرا که بهار بهترین هنگام برای رویش و عادت به محیط جدید میباشد. Ugol.ir
3.همیشه بهنگام خرید سعی کنید پر ترین و زیباترین گیاه موجود را انتخاب نمایید.
4.گیاهی را که برای پرورش و نگهداری در اپارتمان در نظر گرفته اید حتما نوذ موذد نیاز آنان با نور موجود در آپارتمان شما هماهنگی داشته و در فصل بهار که هنگام رویش و طراوت گیاه میباشد خریداری نماید تا بتواند بهتر خود را لا محیط جدید عادت دهد.
5.سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که دارای برگ های سالم داشته باشد و حداقل برگ های زرد را داشته باشد.
6.حتما به فاصله برگ ها از محل رویش دقت کامل کنید زیرا گیاهی که در شرایط غیرطبیعی و آبیاری و تغذیه بخصوصی پرورش یافته است دارای فواصل برگ زیاد میباشد.در این حالت گیاه بلند و به اصطلاح تنک جلوه میدهد،نماینگر آن است که برکهای تازه فرصت روییدن و پرکردن فواصل طبیعی خود را نداشته و به این علت خرید آن ها به صلاح نیست.
7.برای اطمینان ازینکه گیاه شما بیماری خاصی ندارد یا اینکه دچار آفت خاصی نیست،به نوک و محل اتصال برگ ها دقت کنید،اگر مشکلی داشته باشد از خرید آن گیاه صرف نظر کنید.
8.به هنگام خرید به سطح خاک گلدانو سوراخ های زیر آن که عمل زهکشی را انجام میدهند دقت کنید چنانچه ریشه ها از سطح خاک گلدان دیده میشوند و یا از قسمت سوارخ های تحتانی بیرون آمده اند،مسلم است که گلدان ظرفیت رشد گیاه را در آینده نداشته و در تعویض به موقع گلدان آن سهل انگاری شده است و چنانچه به گلدان بزرگتری منتقل گردد،برای مدتی گیاه افت نموده و چه بسا در محیط آپارتمان نتواند به حیات خود ادامه دهد،پس بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید. Ugol.ir
دوستان توجه کنید شاید این مطالب برای انتخاب و خرید کاکتوس ها به درد نخوره ولی برای خرید گیاهان آپارتمانی میتونید با خیال راحت از نکات اشاره شده استفاده کنید.
بنظر کدامیک سالم تر و شاداب تر میباشد؟! انتخاب کنید:

Spathiphyllum_ugol.ir

Spathiphyllumi_ugol

( Spathiphyllum )

Cycas_ugol.ir

secas_ugol.ir

(Cycas )

monstera_deliciosa.ugol.ir

monstera_deliciosa_ugol.ir

(monster deliciosa)

گردآوری : مهدی عباسنژاد
منبع : تجربیات شخصی + استفاده از مطالب ارزنده جناب بنی هاشمی
کانال مطالب گلسنتر : Telegram.me/golcenterch1 (برای عضویت کلیک کنید)

Telegram_chanal_ugol.ir

برای حمایت از ما صفحه اینتساگرام مارو دنبال کنید : Instagram.me/ugol.ir

همیشه سبز باشید.

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *