آووکادو

اووکادو

آووکادو و یا گلابی تمساح نام درخت و میوهٔ آن درخت است.

این درخت در مناطق گرم و استوایی می‌روید و میوه‌ای سبز رنگ با هسته‌ای درشت دارد.

آواکادو (پرسی آمریکانا) درختی است که میوهٔ آن در گونهٔ گیاهان گل‌دار طبقه‌بندی می‌شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و تا ۲۰ متر رشد کرده و همچنین رشد خیلی سریعی دارد (جز گیاهان سریع الرشد میباشد.)

نگهداری:

آووکادو همانطور که اشاره شد یک گیاه سریع الرشد بوده و نیاز به آبیاری منظم میباشد.این گیاه با آب و هوای معتدل بیشتر سازگاری دارد.

نیاز به آبیاری منظم یکی از مهمترین مسائل در مورد نگهداری آووکادو میباشد،زیرا این گیاه به آبیاری بیش از حد حساس بوده و در صورتی که این گیاه در خاک مناسب (خاک با زهکشی بالا) نگهداری نشود،احتمال پوسیدگی ریشه ها وجود دارد.

درمورد کاشت هسته این گیاه،بعدا توضیحاتی داده خواه شد.

این گیاه همیشه برگهای سبز دارد که طول آنها به ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر می‌رسد. گلهای آن نامشخص (ناپیدا) و به رنگ زرد مایل به سبز و به عرض ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است. میوهٔ گلابی شکل آووکادو از نظر گیاه‌شناسی یک سته یا شفت است که ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر طول دارد.

آووکادو

در ایران نهال‌های این گیاه در دهه ۴۰ شمسی از اکوادر وارد ایران شد ولی در ابتدا دچار سرما زدگی شد ولی بعد از گذشت چند سال با اب و هوای منطقه مورد کشت مقاومت ایجاد کرده که هر کدام از این درختان در حال حاضر ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ عدد میوه تولید می‌کنند. در ایران بیش از ۵۰ هکتار در شمال کشور به باغهای آووکادو اختصاص دارد و هر ساله حدود ۱۰۰ تن میوه تولید می‌شود.

ارزش غذایی
برای یک آووکادوی معمولی:

1.حدود ۷۵٪ انرژی آووکادو از چربی می‌آید. که اکثر آن ها (۶۷٪ از کل) از نوع چربی اشباع همچون اسید اولئیک است.
2.دیگر چربی‌های غالب عبارتند از اسیدهای چرب و اسید لینولئیک.
3.ترکیب چربی‌ها به طوری تقریبی عبارت است از: یک درصد امگا ۳، چهارده درصد امگا ۶، هفتاد و یک درصد امگا ۹ (۶۵ درصد اولیک و ۶ درصد چرب)، و چهارده درصد چربی اشباع (اسید چرب).
4.بر اساس وزن آووکادو ۳۵٪ بیشتر از موز پتاسیم دارد. آووکادو سرشار از اسید فولیک و ویتامین K است و از منابع غذایی غنی برای ویتامین B6، ویتامین C و ویتامین E و اسید پانتوتنیک به شمار می‌آید.
5.آووکادو دارای ۷۵٪ فیبر نامحلول و ۲۵٪ فیبر محلول است.

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *